Milli Savunma, iç ve dış güvenliği
sağlamakla gerçekleşir.
Bağlı Dernekler
SİBER GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ DERNEĞİ

SGT Derneği 2014 yılından bu yana siber güvenlik alanında faaliyet göstermektedir. Ülkemizdeki bilgi güvenliği sektörüne profesyonel anlamda destek olmak amacı ile kurulmuştur.

SİBER SAVUNMA TEKNOLOJİLERİ DERNEĞİ

Siber Savunma Teknolojileri alanında faaliyet göstermektedir. Ülkemizdeki bilgi güvenliği sektörüne profesyonel anlamda destek olmak amacı ile kurulmuştur.

ELEKTRONİK HARPLE MÜCADELE DERNEĞİ

Elektronik Harp konusunda faaliyetler göstererek, Türkiye 'nin bu alanda daha güçlü bir Ülke olmasını sağlamak için, çalışmalar yürüten bir STK'dır.

SİBER GÜVENLİK CİHAZLARI ÜRETİCİLERİ DERNEĞİ

Siber güvenlik alanında cihaz ve yazılım geliştirme konularında faaliyet gösteren kamu ve özel kurumları bir araya getirerek, ortak çalışmalar yürütmelerini amaçlayan bir STK 'dır.

KAMUSAL SİBER SAVUNMA DERNEĞİ

Kamuda çalışan personellerin, siber güvenlik alanında gelişimini sağlamak ve bununla beraber kurumların bir araya gelerek ortak platformlarda çalışma yürütmesini sağlamasını amaçlayan STK 'dır.

SİVAS SİBER GÜVENLİK TEŞKİLATI DERNEĞİ

Siber güvenlik alanında uzmanlaşmış eğitmen ve personelleri, bir araya getirmeyi amaçlayan STK 'dır.

Kırklareli Siber Güvenlik Teşkilatı Derneği
Karadeniz Ereğli Siber Güvenlik Teşkilatı Derneği
AFYONKARAHİSAR SİBER GÜVENLİK DERNEĞİ

Afyonkarahisar'da, vatandaşın siber güvenlik ile ilgili farkındalılığını artırma, Milli Eğitim  Müdürlüğü ve diğer kamu kurumarı ile de entegre olarak siber güvenlik eğitimleri vermek üzere kurulmuş STK'dır.

ANKARA SİBER GÜVENLİK TEŞKİLATI DERNEĞİ

Kamu kurum ve kuruluşların, iş dünyası ve vatandaşın siber güvenlik konusunda bilinçlendirilmesi için kurulmuş bir STK'dır.  

BİLGİSAYAR YAZILIMCILARI DERNEĞİ

Siber Güvenlikle ilgili her türlü yazılımın milli ve yerli olarak projelendirilmesi, yazılması ve siber güvenlik firmalarına, kamu kurumlarına ve vatandaşın hizmetine sunulması amacı ile kurulmuştur.

ANTALYA SİBER GÜVENLİK DERNEĞİ

KURULUŞ AŞAMASINDADIR.

BURSA SİBER GÜVENLİK DERNEĞİ

KURULUŞ AŞAMASINDADIR.

İZMİR SİBER GÜVENLİK DERNEĞİ

KURULUŞ AŞAMASINDADIR.

ERZURUM SİBER GÜVENLİK YAZILIMCILARI DERNEĞİ

KURULUŞ AŞAMASINDADIR